Romantické fantasy knihy: s kterými nesáhnete vedle?

0
7304

Patříte mezi zaryté romantičky, ale zároveň se nebojíte dát průchod své fantasii? Pokud kromě lásky v příběhu potřebujete také nadpřirozené prvky, napětí a souboj dobra se zlem, pak jsou romantické fantasy knihy přesně to, co hledáte. Neváhejte a zabrouzdejte do žánru, který se stal hitem posledních let. Přinášíme vám výčet těch nejúspěšnějších fantasy a romantických mixů, které v poslední době vyšly.  

Dvůr trnů a růží – Sarah J. Maasová

Pokud jste jako malá milovala romantickou pohádku o Krásce a zvířeti, pak určitě víte, že jejich příběh dostal už mnoho podob. Na jeho motivy koneckonců vznikla i oblíbené romantická fantasy sága Dvůr trnů růží od americké autorky Sarah J. Maasové. Ta příběh starý jako lidstvo samo přesunula do kouzelného světa víl, ve kterém se náhle ocitá i hlavní hrdinka, devatenáctiletá Feyre, jež se vzhledem k otcově zranění a neschopnosti svých sester stala hlavním živitelem rodiny. Každý den proto vyráží na lov a doufá, že s trochou štěstí své rodině přinese úlovek, který jim pomůže přečkat dalších několik dní.

Právě jeden z těchto lovů se mladé dívce stane osudným a její život se od základů změní. Feyre se kvůli nepředvídatelnému sledu událostí náhle ocitá v říši, která ji až doposud přišla naprosto cizí. V říši, z které se žádný člověk jaktěživ nevrátil. A co víc, musí zbytek života strávit ve společnosti toho, koho nejvíce nenávidí, po boku Tamlina, jednoho ze vznešených víl. Počínající nenávist ale brzy střídá láska. Opravdová zkouška má ovšem teprve přijít. Oba hrdinové musejí zdolat velké množství překážek a rozhodnout tak o svém osudu, ale i o budoucnosti celého království.

Skleněný trůn – Sarah J. Maasová

U autorky Sarah J. Maasové ještě chvíli zůstaneme. Dříve, než vydala Dvůr trnů a růží, se u mnoha čtenářů zapsala svou debutovou sérií Skleněný trůn. Ta pojednává o mladé hrdince Celaene, která je již od dětství trénovaná k jedinému úkolu, a to stát se tím nejlepším zabijákem na světě. Rychlým, tichým a hlavně všehoschopným.

Během svého výcviku se mladá bojovnice pokusí o útěk, ale je chycena a odsouzena k trestu smrti. Když už se zdá, že její život skončil, nabídne jí nemilosrdný král další východisko. Stane se královským šampionem a nastoupí do hry o přežití. Celaene se musí postavit třiadvaceti šampionům a každého z nich porazit, teprve pak bude volná. Její soupeři však umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností. Celeane je nucena svádět boj o svůj život nejen se soupeři, ale i s něčím děsivým, co se skrývá v pozadí krvelačné soutěže. A pak je tu její věznitel Chaol a princ Dorian. Probudí v ní city, o kterých si myslela, že je ani není schopná cítit?

Letopisy Pozůstalých – Mary E. Pearsonová

Už jste slyšeli o království Morrigan z Letopisů Pozůstalých? Je ponořeno v tradicích a zahaleno v příbězích o dávném světě. Princezna Lia však některé tradice nemůže vystát. Nejvíce pak sňatek s někým, koho nikdy nepotkala, a to jen proto, aby bylo zajištěno politické spojenectví. Úzkost se stupňuje, až nakonec vyvrcholí v den očekávané svatby. Lia, která má všeho po krk, se rozhodne začít nový život a místo k oltáři potají utíká do na míle vzdálené vesnice, kde se společně se svou přítelkyní následně usadí mezi obyčejnými lidmi.

Skrývající se princezně však brzy zkříží cestu dva záhadní cizinci. Princ, kterého si měla vzít a o kterém současně netuší, že je její nastávající manžel, a vrah, jenž má za úkol ji zabít. Tajemstvími a lžemi obklopená Lia musí odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem. A co hůř, mladá princezna se pomalu ale jistě začíná zamilovávat do jednoho ze dvou cizinců. Jenže, který je vrah a který její nastávající?

Vampýrská akademie – Richelle Mead

Mezi oblíbené fantasy romantické knihy jednoznačně patří také série Vampýrská akademie od spisovatelky Richelle Meadové. Ta ve svém díle popisuje příběh dvou nerozlučných kamarádek, morojské princezny Lissy a dhampýrky Rose, v jejíchž žilách koluje lidská i vampýří krev. A zatímco Lissa pochází ze šlechtického rodu a je předurčena vládnout, Rose zasvětila celý svůj život její ochraně. Tu bude Lissa možná potřebovat dřív, než obě tušily.

Kolem školy se plíží nebezpeční Strigojové, kteří mají jediný cíl, a to zneškodnit morojskou princeznu. Rose, která pomalu propadá kouzlu svého lektora Dimitrije, se tak musí vzchopit, svůj osobní život odložit a soustředit se na slib, který dala své nejlepší kamarádce. Držet si pohledného dhampýra od těla je ale mnohem těžší, než čekala.

Krutý princ – Holly Blacková

Dokážete si představit svět, ve kterém vládnou nelítostné víly? Sedmnáctiletá Jude z knihy Krutý princ ano. Právě ona by o jejich krutosti totiž mohla z fleku vyprávět. Bylo jí teprve sedm let, když jí zlomyslné víly zabily rodiče a spolu se sestrami ji unesli na proradný dvůr víl. O deset let starší Jude ale netouží po ničem jiném, než mezi tyto víly patřit, a je ochotná pro to udělat cokoli.

Mladá hrdinka je však smrtelná, čímž si zasluhuje nechtěnou pozornost. Většina víl jí navíc pohrdá a úplně nejvíc podlý princ Cardan. Aby Jude získala, po čem nejvíc touží, bude se pohlednému mladíkovi muset postavit. Zaplete se ale do sítě intrik, které přerostou do nezvladatelných rozměrů. Jude nezbývá nic jiného než se rozhodnout pro pochybné a nebezpečné spojenectví. Jinak totiž hrozí, že násilí zničí celý slavný dvůr.

Nevlastní sestra – Jennifer Donnellyová

Tak trochu jiný konec Popelky. I tak by se dalo nazvat dílo Nevlastní sestra od spisovatelky Jennifer Donnellyové, které vypráví příběh jedné z Popelčiných sester. Isabelle by měla být šťastná. Má princovu lásku na dosah ruky. No a co, že není žádná krasavice? Důležité přeci je, jaká je uvnitř. K její smůle ale princ zjistí, že ona není ta krasavice, která na plese ztratila střevíček, a s hanbou ji ze zámku vyžene. Aby se do zkušebního střevíce Isabelle vešla, usekla si totiž prsty na noze.

Popelčina nevlastní sestra se ale jen tak nevzdává a rozhodne se nesklonit před světem, ve kterém má hlavní slovo krása. Naopak. Ukáže všem, že je v ní mnohem víc, než si všichni ostatní myslí. Příběh poutavým způsobem zpracovává jeden z problémů dnešní moderní doby a je zároveň zprávou, že by se lidé neměli posuzovat jen podle vzhledu.

Drahokamy – Kerstin Gierová

Jaké je to žít v rodině, která je samé tajemství? Šestnáctiletá Gwendolyn by o tom klidně mohla vyprávět. Její život je všemožný, ale rozhodně ne lehký, navíc jí spousta věcí vůbec nedává smysl. Když se jednoho dne po cestě ze školy ocitne na neznámém místě a obklopena neznámými lidmi, dojde jí, že nic není tak, jak mělo být. Uvědomí si totiž, že může cestovat časem a tím největším rodinným tajemstvím je tedy vlastně ona sama. Jediné, co ještě zbývá pochopit, je, jaké nebezpečí hrozí člověku, který se zamiluje napříč časem.

Německá autorka Kerstin Gierová, která má na kontě také úspěšnou sérii Stříbrná kniha snů, vypráví příběh o lásce, kterou nelze omezit prostorem ani časem. Trilogie Drahokamy je určena pro jedince, kteří mají slabost pro romantické fantasy knihy a hledají zajímavý a hluboce propracovaný námět s barevnými charaktery.  

Nora Greyová – Becca Fitzpatrick

Jaký by měl být typický „bad boy“? Rozhodně jako Patch, na kterém je na první pohled vidět, že mu dělá potíže držet se dál od problémů. Ale zatímco svým zevnějškem přitahuje pozornost, to, co se skrývá uvnitř něj, se jeho okolí příliš nezamlouvá. Jak už to tak u potížistů bývá, i Patch bere všechno a nedává nic. Nora Greyová si je toho dobře vědoma už v momentě, kdy se s ním poprvé setká na hodině biologie. Je navíc odhodlaná se od něj držet co možná nejdál. Riziko je totiž něco, co svědomitá a chytrá studentka ve svém životě rozhodně nechce.

Pak ale Nora udělá největší chybu ve svém životě. Zamiluje se do Patche, jehož minulost je všechno, ale rozhodně ne nevinná. A nevinné v žádném případě není ani jeho chování. Je vždy dva kroky před Norou a objeví se přesně tam, kde by správně neměl být. Když své okouzlení dívka už nemůže dál skrývat, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. Oběma hrdinům se na mysl záhy vkrade ta samá otázka: Jak hluboko dokážeš padnout?

Svůdná trilogie – Wendy Higginsová

Šestnáctiletá Anna ze Svůdné trilogie není mezi svými spolužáky příliš oblíbená. Na to je až moc horlivá studentka, a navíc má odmítavý přístup k alkoholu. Anna zkrátka nezapadá. Kromě typických strastí dospívajících a příliš starostlivé adoptivní matky má starosti, s kterými se ostatním raději nesvěřuje. Vnímá aury lidí, nikdy není nemocná a vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti.

Věci jí do sebe začnou konečně zapadat v momentě, kdy se na rockovém koncertě seznámí s atraktivním mladým bubeníkem Kaidanem. Anna brzy zjistí, že není obyčejným smrtelníkem, ale potomkem jednoho z padlých andělů. Patří mezi nefily, kteří mají pod hrozbou smrti od svých démonických otců šířit mezi lidmi sedm smrtelných hříchů. Jak úzkostně vzornou Annu promění setkání s otcem? A dokáže láska ke Kaidanovi něco změnit na jeho nezvratné příslušnosti ke straně zla?

Křídla – Aprilynne Pikeová

Spisovatelka Aprilynne Pikeová svou debutní knihou Křídla nadchla i slavnou spisovatelku Stephenii Meyerovou (Stmívání, Hostitel), která dílo označila za originální fantasy s přídechem thrilleru a hororu. Knížce samozřejmě nechybí ani prvky love story. Příběh vypráví o patnáctileté hrdince Laurel, která po letech domácí výuky konečně nastupuje do školy a novému prostředí se přizpůsobuje jen horkotěžko.

Naštěstí je tu David, který nezapadající dívce podá pomocnou ruku. A nemusí se ani přemáhat. Nová spolužačka je totiž nesmírně krásná, jemná a milá. Vypadá dočista jako víla, říká si David při pohledu na ni, aniž by tušil, že není daleko od pravdy. Jak brzy zjistí, nic není tak nevinné, jak se může zdát. David okusí zcela nový svět a po boku Laurel zažije pěkně horké chvíle. Bytosti z jiného světa se totiž dostávají mezi lidi a boj na život a na smrt se nezadržitelně blíží.  Zapomněli jsme na vaši oblíbenou knihu? Podělte se o ni s námi v komentářích!

Romantické fantasy knihy: s kterými nesáhnete vedle?
5 (100%) 1 hodnocení

Newsletter

Nenechte si utéct naše novinky!

Přejete-li si dostávat naše knižní novinky, stačí vyplnit Váš email.

Souhlasím s podmínkami

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno