Recenze: Amálie Zubatá a půlměsíční prázdniny – další úžasné dobrodružství pro děti

0
4218

Kdo by si nechtěl na chviličku odpočinout od školy a užít si táboření s partou kamarádů? Zasloužené volno čeká v knize Amálie Zubatá a půlměsíční prázdniny i roztomilou malou upírku, která spolu s nejlepšími přáteli vyráží na Cukrkandlový ostrov. Jak už to tak ale bývá, jejich výprava se neobejde bez potíží a o napínavé momenty rozhodně nebude nouze.

O čem kniha vypráví?

Ve čtvrtém pokračování oblíbené dětské série, která nese název Amálie Zubatá a půlměsíční prázdniny, se mají čtenáři opět na co těšit. Spisovatelka Laura Ellen Andersonová zde rozehrává další senzačně strašidelné a nečekaně vtipné dobrodružství, kde její hrdiny ze Záhrobně a z Říše světla čeká spousta zábavy, ale i drobné potíže (doslova).

Jelikož v Záhrobni odstartovaly půlměsíční prázdniny a Amálie Zubatá ani její přátelé nemusí do školy, rozhodnou se vyrazit na výlet s oddílem duhových zálesáků. V plánu je prozkoumat tajemný ostrov, posbírat co nejvíce odznaků a vyprávět si děsivé historky u táboráku. Když se však Amálie a její přátelé vzdálí od svého oddílu, podaří se jim narazit na pradávné prokletí, které je zmenší do velikosti mravenců. A tak se musí vydat na hrůzostrašnou výpravu, aby hrozivou kletbu zlomili.

Další várka skvělých nápadů

Mysleli jste si, že svět, v němž žije Amálie Zubatá se svými přáteli dosáhl v minulé knize svých hranic a že spisovatelka Laura Ellen Andersonová již v rukávu žádné trumfy neukrývá? Tak to jste se pořádně spletli! I čtvrté pokračování příběhu o roztomilé malé upírce totiž nabízí originální zápletku, a navíc posouvá vyprávění zase o kousek dál.

Amálie se tentokrát vydává na Cukrkandlový ostrov, který je plný neprobádaných míst a tajemných záhad. Dobrodružství mladých táborníků navíc skvělé dokreslují autorčiny neotřelé nápady, takže se čtenáři mohou těšit třeba na setkání s vousatým hmyzem, závody na pestrobarevných lodičkách, zástupkyni vzácného plemene slimáků, která se podobá pohovce, ale i na hodně netradiční zamilovaný příběh.

Na scéně se i tentokrát objeví všichni oblíbení hrdinové, kam patří třeba princ Zvončík, Květa nebo Chmuroš. Své místo si v příběhu ale vysloužili i jednorožci Robert s Ríšou, kteří pocházejí z Říše světla, či soutěživá Frankentiška. A aby toho nebylo málo, Laura Ellen Andersonová čtenářům představí i zcela nové postavy, jako je král Medík VIII. nebo mořská upírka Bublinka.

Jednoduché, ale krásné

Ačkoliv je příběh jako vždy jednoduchý a lehce předvídatelný, knížce to rozhodně neubírá na zajímavosti. Čtenář se naopak může více zaměřit na všechny výplody autorčiny fantazie, skvělou práci s jazykem, nové světy, nádherné celostránkové ilustrace i doprovodný materiál v podobě zábavných zálesáckých odznaků.

To vše jistě ocení jak děti, pro něž je příběh primárně určený, tak i dospělí, kteří si chtějí přečíst něco odpočinkového a nebojí se sáhnout po dětské knize plné nepravděpodobných hrdinů, magie a krásných obrázků. Amálii Zubatou a její podivné přátele ze Záhrobně si prostě nejde nezamilovat.

Amálie Zubatá a půlměsíční prázdniny

9

Celkové hodnocení

9.0/10

Klady

  • Nádherné ilustrace
  • Nové postavy
  • Originální zápletka
  • Spousta skvělých nápadů
Newsletter

Nenechte si utéct naše novinky!

Přejete-li si dostávat naše knižní novinky, stačí vyplnit Váš email.

Souhlasím s podmínkami

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno