Nejlepší učebnice angličtiny, které ocení začátečníci i pokročilí

0
14274

Chtěli byste se naučit nový jazyk anebo si jen procvičit anglickou gramatiku a oprášit pár zapomenutých frází? Jestli se vám současně nechce platit za kurzy anglického jazyka anebo za praxí vycestovat do ciziny, můžete sáhnout po ověřených učebnicích angličtiny. Abychom vám hledání ulehčili, vytvořili jsme pro vás přehled těch, které se těší těm nejlepším ohlasům.

Učebnice angličtiny pro začátečníky

Jste angličtinou naprosto nepolíbení? Pak jistě hledáte učebnici, která bude jednoduchá, přehledná, a hlavně bude obsahovat české instrukce. Na trhu existuje mnoho knih, které tuto možnost nabízejí. Ušetřete si práci s hledáním a spolehněte se na náš ověřený výběr.

Angličtina pro jazykové školy                                   

Angličtina pro jazykové školy je čtyřdílná řada učebnic angličtiny, která pokrývá různé úrovně jazyka. Provede vás od základních slovíček a frází, které by měl znát každý, kdo se chystá do ciziny, až po složitá souvětí a záludné časování sloves, což je mnohdy oříškem i pro velmi pokročilé studenty.

Zatímco první díl ocení spíše ti, kteří se s cizím jazykem teprve seznamují, po následujících knihách by měli sáhnout jedinci, kteří už mají nějaké základy. Na tuto učebnici, která vznikla spoluprací tří českých autorů, spoléhá celá řada jazykových kurzů i škol. Dílo je však zcela vhodné také pro ty, kteří se raději učí sami a svým vlastním tempem. Každý díl totiž obsahuje také klíč, který odhalí správné odpovědi, a součástí je vždy i audionahrávka.

English Is Not Easy

Pro začínající studenty angličtiny je pak určená také kniha s názvem English is not easy od španělské autorky Luci Gutiérrez, která učení cizího jazyka pojala o něco zábavnějším způsobem, než je ten, který nabízejí klasické učebnice. Aby čtenáře k učení angličtiny namotivovala, doplnila jednotlivé lekce o vtipné obrázky, které vždy znázorňují konkrétní situaci. Díky tomu si student dokáže danou látku lépe přidat do kontextu a problematice tak lépe porozumět.

Na čtenáře čeká celkem 17 zábavných kapitol, které ho seznámí s nejrůznějšími úskalími anglického jazyka, na které autorka sama narazila během svého pobytu v New Yorku. Autorčiny postavy, hravé věty i dialogy ze života každého studenta seznámí s častými úskalími, která představují například slovesné časy a zdánlivě nesmyslné idiomy. Tato kniha zkrátka sedne každému, kdo se považuje za věčného začátečníka i zapáleného samouka.

Učebnice angličtiny pro pokročilé

Ať už máte základy ze školy, anebo jste samouk, který se rozhodl přejít na těžší level, mohly by se vám hodit učebnice anglického jazyka pro pokročilé, díky kterým se naučíte nové fráze, rozšíříte si slovní zásobu a zabřednete hlouběji do gramatiky. Vyzkoušejte naše ověřené tipy. Určitě nebudete litovat.

English grammar in use

V základech cizího jazyka cítíte stoprocentní jistotu, jste schopní se anglicky domluvit, principy gramatiky jakžtakž znáte, ale stále máte pocit, že je co zlepšovat? Pro pokročilé angličtináře je dobrou volbou učebnice English Grammar in Use od anglického autora Raymonda Murphyho. Kniha obsahuje velké množství variabilních úloh, kterými si procvičíte jak slovíčka, tak gramatiku. Pokud si tedy nejste jistí správným časováním sloves, anebo máte problém poznat, kdy jednotlivé časy použít, je vám tato učebnice šitá přímo na míru.

Raymond Murphy je učitel angličtiny se sedmnáctiletou praxí. V roce 1988 se stal naplno autorem učebnic, které zaznamenaly obrovský úspěch, a to zejména díky přehledné struktuře jednotlivých lekcí, bohatému obsahu a velkému množství procvičování.  

Anglická gramatika

Hledáte učebnici, která bude stručná, jednoduchá a přehledná? Rádi byste se zaměřili na studium gramatiky? Pak sáhněte po Anglické gramatice od Natálie Bakalářové, díky jejímuž českému výkladu principy tohoto cizího jazyka hravě zvládne i úplný začátečník. A vzhledem k tomu, že je učebnice bilingvální (na jedné straně psaná česky a na druhé anglicky), snadno se v ní zorientuje úplně každý. Tuto pomůcku navíc jistě oceníte při studiu anglických vět a frází, které se mnohdy doslovně překládají jen stěží.

Kniha obsahuje celkem 1400 vět v opakovacích cvičeních a další 2000 vět ve 40 testech. Ty jsou složené z obsahu, který se běžně objevuje u závěrečných zkoušek na jazykových školách. Použít lze také k přípravě na přijímačky na vysoké školy i maturitní zkoušku.

Učebnice angličtiny pro samouky

Toužíte umět perfektně anglicky, ale na jazykové kurzy nemáte čas ani povahu? V tom případě by pro vás mohly představovat řešení učebnice pro samouky. Výuku cizího jazyka si totiž můžete přizpůsobit přesně na míru. Tady je náš výběr těch nejlepších:

Angličtina (nejen) pro samouky

Jak už název napovídá, Angličtina (nejen) pro samouky je určená jak studentům, kteří jsou odhodlaní se učit vlastním tempem, tak těm, jež v procesu vzdělávání potřebují odborný dohled jazykových kurzů či škol. Učebnice od české autorky Ludmily Kollmannové se soustředí především na dvě základní jazykové dovednosti. Tou první je poslech, kdy se čtenář naučí poslouchat angličtinu v přirozeném tempu a porozumět obsahu sdělení, druhou pak představuje nácvik plynulého a správného vyjadřování v každodenních situacích, což spousta lidí, kteří cizí jazyk studují, považuje za svůj hlavní nedostatek.

Součástí učebnice je samozřejmě i klíč odhalující správná řešení a abecední anglicko-český slovník. Publikace je dále doplněna také o dvě CD s nahrávkami všech úvodních textů a celou řadou výslovnostních a poslechových cvičení.

Angličtina pro samouky a věčné začátečníky

Učebnice psané v cizím jazyce vám nevyhovují, protože se probíranou látku potřebujete učit ve svém mateřštině? Pak je pro vás ideální volbou publikace s názvem Angličtina pro samouky a věčné začátečníky, která je mimo jiné určená všem, kteří nemají čas chodit do jazykových kurzů, ale současně jsou ochotní věnovat potřebný čas samostudiu. Výhodou této publikace je, že po ní můžete sáhnout i v případě, že v této oblasti nemáte absolutně žádné znalosti. Knihu proto ocení i úplní začátečníci, kteří se postupně mohou propracovat až na úroveň B2.

Angličtina pro samouky a věčné začátečníky je rozdělena do 40 lekcí a ve většině z nich se naučíte něco nového. Každá pátá lekce, která je vždy opakovací, pak vaše získané znalosti prověří. Součástí díla jsou i audionahrávky namluvené rodilými mluvčími, které si každý může zdarma stáhnout ve formátu MP3.

Výuka zábavnou formou

Někteří lidé jsou od přírody pečliví a mají chuť se učit nové věci, jiní svůj mozek potřebují obelstít a jít na to trochu zábavnější formou. Pokud i vy patříte mezi jedince, pro které klasické učebnice představují noční můru, sáhněte po jejich zábavnějších verzích. Vy se dozvíte něco nového a váš mozek ani nepostřehne, že se učí!

Angličtina na rovinu

Kniha Angličtina na rovinu lehce humoristickou formou pojednává o typických problémech, na které při studiu anglického jazyka čeští studenti narážejí nejčastěji. A co víc, poskytuje praktické, srozumitelné rady, jak tyto obtíže překonat. Autor Darren Crown se zároveň snaží o to, aby si čtenáři uvědomili, že učení jazyka může (a hlavně by mělo) být zábavou, možná dokonce koníčkem. Protože pouze tehdy, pokud to člověka opravdu baví, se dopracuje k dobrým výsledkům.

Učitel anglického jazyka Darren Crown, se ve své knize zaměřuje na ty nejčastější zádrhely, s kterými se studenti často potýkají. Publikace, která je určená spíše pokročilým angličtinářům, je oproti jiným učebnicím líčena poměrně rozdílnou formou. Nečekejte proto úlohy a nekonečné množství slovíček, ale spíše zábavnou zpověď plnou osobních zkušeností, které v roli kantora za léta svého působení získal.

Angličtina pro lamy

Zábavnou formu při psaní své knihy zvolil také angličtinář s mnohaletou praxí Ladislav Čech. Ve své publikaci, kterou nazval Angličtina pro lamy, se zabývá širokým spektrem témat a pomocí příkladů a situací z běžného života čtenářům ukazuje správnou cestu. Kniha je rozdělena do krátkých kapitol, které formou vyprávění a příběhů pojednávají vždy o jedné problematice.

Pokud nejste fanouškem úloh a učení se zpaměti, ale zároveň dokážete ocenit ironii a smysl pro humor, je tato publikace tím pravým pro vás. Těšit se můžete na ucelený přehled gramatických jevů, které pokryjí úrovně od A1 až po B2. Důraz je navíc kladen především na chyby, kterých se dopouštějí právě čeští studenti.


Nenašli jste v přehledu svou oblíbenou učebnici? Podělte se o ni s námi v komentářích!

Nejlepší učebnice angličtiny, které ocení začátečníci i pokročilí
4.5 (90%) 2 hodnocení

Newsletter

Nenechte si utéct naše novinky!

Přejete-li si dostávat naše knižní novinky, stačí vyplnit Váš email.

Souhlasím s podmínkami

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno