Nejlepší motivační knihy, které z vás udělají lepšího člověka

0
7722

Nový rok je pro mnoho lidí ideálním okamžikem pro velké životní změny a zcela nové začátky. Někteří z nás se proto konečně rozhodnou začít cvičit, jiní jsou odhodlaní přestat kouřit, začít šetřit anebo se stát lepším člověkem. K dodržení tak zásadních kroků je samozřejmě potřeba dostatečná motivace. Tu můžete najít jak u svých blízkých, tak v některých knihách. Tady je přehled těch, které vás jednoznačně nakopnou.

Ze dna ke hvězdám – Dušan Kadlec

Ačkoli se více než pohádce život někdy podobá zápasu v ringu se šampionem těžké váhy, který nám uštědřuje jednu ránu za druhou, je důležité zatnout zuby a bolest vydržet, protože okamžik, kdy přebereme kontrolu, nakonec přijde. Koneckonců, bez zranění životem neprojde nikdo z nás. Pokud ale máte pocit, že šrámy a škrábance, které jste po své cestě utržili, už přesáhly hranice snesitelnosti, sáhněte po knize Dušana Kadlece Ze dna ke hvězdám, která vás opět vyšvihne do sedla a ukáže vám, jak se od pomyslného dna znovu odrazit a opět začít milovat svůj život.

Ale pozor! Kniha vás rozhodně nebude mít tendence zachraňovat, to koneckonců musíte jen vy sami. Pomůže vám ale získat zcela nový pohled na špatné věci, které se vám přihodily, a ukáže vám, jak z nich vytěžit to nejlepší. Řekněte dost zoufalství i sebelítosti a vydejte se na cestu sebepoznání, která z vás učiní rozhodného, vděčného a nezlomného člověka.

Jsi prostě borec – Jen Sincero

Máte tendence o sobě pochybovat? Trpíte nedostatkem sebevědomí a připadá vám, že cokoli uděláte, je špatně? Pak je kniha Jsi prostě borec od Jen Sincero přesně tím pravým pro vás. Toto motivační dílo je určeno pro každého, kdo zoufale touží po lepším životě a současně se nechce zruinovat jeho hledáním. Každý šťastný člověk totiž dobře ví, že stejně jako vytyčený cíl je důležitá i samotná cesta.

Zamávejte svým zlozvykům, které vám brání získat co chcete, a vytvořte si život, který vám bude vyhovovat ve všech směrech. Život, v němž se budete cítit skutečně šťastní. Zapomeňte na výmluvy a věčné odsouvání povinností a začněte hned. Vždyť jste to právě vy, kdo určuje, jakým směrem se bude vaše cesta ubírat. A že během ní projedete pár děr a výmolů? No a co. Stačí vyměnit kolo a jede se dál.

14 000 důvodů ke štěstí – Barbara Ann Kipfer

Co vás dělá skutečně šťastnými? Někdo se cítí spokojeně při čtení oblíbené knihy, jinému ke štěstí stačí kopeček čokoládové zmrzliny, letní bouřka či posezení s rodinou. Autorka bestselleru 14 000 důvodů ke štěstí si už jako malá psala seznam věcí, které ji těší a dělají jí radost. A v podobném duchu se nese i její kniha. Nečekejte proto žádné hluboké psychologické rozbory, ani složité poznámky pod čarou, které vás budou nutit hluboce uvažovat.

Barbara Ann Kipfer ve svém díle přináší jen jasný a jednoduchý seznam věcí nebo pozitivních zážitků, které jí dokážou vykouzlit úsměv na rtech. Vy se jimi můžete inspirovat, porovnat je anebo nad nimi začít polemizovat. V knize je pak vyhrazený prostor i pro vaše vlastní body.

13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají – Amy Morin

Pod tlakem funguje každý člověk jinak. Zatímco někteří se hroutí, jiné blikající červená kontrolka s nápisem stres vyburcuje k těm nejlepším výkonům. Patříte k první zmíněné skupině? Nezoufejte a pořiďte si inspirativní knihu s názvem 13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají, která vám pomůže změnit váš přístup k životu a odstartuje lepší budoucnost. Dílo od autorky Amy Morinové vám ukáže, jak funguje mentální síla, jak ji získat a neustále posilovat.

Díky tomu pak s přehledem zvládnete vypjaté situace a budete moci rozvíjet svůj potenciál. Ať už toužíte být skvělým rodičem, zefektivnit svou práci anebo konečně zlepšit svou sportovní výkonnost, s potřebnou dávkou motivace a podrobným návodem zvládnete cokoli. Trénujte mozek a poznejte v čem spočívá opravdové životní štěstí.

Autorka myslela také na ženy. Speciálně pro ně totiž vydala také knihu 13 věcí, které silné ženy nedělají, jež poskytne rady každé čtenářce, která se chce stát samostatnou a sebevědomou bytostí.

Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le – Mark Manson

S tak trochu jinou motivační knihou přišel v roce 2017 autor Mark Manson, který svět uchvátil svým dílem, které většina lidí zná pod názvem Důmyslné umění jak mít všechno u pr**le. V něm neotřelým a zábavným způsobem vysvětluje, že šťastnější život nespočívá ve schopnosti proměnit hromadu citrónů ve sladkou limonádu, ale naučit se s kyselou chutí na jazyku žít.

Po dočtení této knihy si každý čtenář uvědomí, že každý z nás dělá chyby a setkává se s nepřízní osudu, ale to ještě neznamená, že život za nic nestojí. Není totiž důležité předstírat, že se v našich životech nic špatného neděje, mnohem větší smysl vidí autor v tom, že se fakt, že některé věci budou vždycky na nic, naučí lidé akceptovat a začnou se soustředit jen na to, co je opravdu důležité.

Konec prokrastinace – Petr Ludwig

Chorobnou prokrastinaci, tedy odkládání důležitých úkolů a povinností na později, si většina lidí spojuje pouze se studenty a jejich školními povinnostmi. S tímto negativním návykem však bojuje i velká spousta dospělých. Pokud i vy patříte mezi ty, kteří si nedokážou poručit a poslechnout svůj vnitřní hlas, sáhněte po knize Petra Ludwiga s názvem Konec prokrastinace.

Nejen, že vás dílo naučí využívat čas efektivněji, ukáže vám navíc způsoby, jak prožít každý den naplno. Odkládáním a váháním vám totiž čas paradoxně utíká mnohem rychleji. Tato kniha vám pomůže se špatnými návyky jednou provždy zatočit, díky čemuž se stanete lepším a úspěšnějším člověkem. A pokud máte strach, že kvůli plnění úkolů nebudete mít dostatek času na své koníčky a blízké, nemusíte se bát. Autor vám poradí i s tím, jak si čas efektivně rozvrhnout.

Hygge – Meik Wiking

O Dánech se říká leccos. Někteří tvrdí, že jsou nejšťastnějšími lidmi na celém světě. Za jejich štěstím přitom stojí jen jediné slovo hygge. Jedná se o pocit, absolutního štěstí, vnitřního klidu i blaženosti. Pocit, který v nás vyvolává východ slunce, který pozorujeme s šálkem dobré kávy v ruce, anebo společná večeře při svíčkách s těmi, na kterých nám skutečně záleží.

Nyní můžete tajemství dánského způsobu života objevit i vy. Návod naleznete v knize Hygge, kterou napsal Meik Wiking, prezident Institutu pro výzkum štěstí v Kodani. Žijte dnes tak, jako by už zítřek nikdy neměl přijít. Budujte vztahy, ztlumte světlo a zapalte svíčky. Zastavte se na chvíli a udělejte si čas na své blízké, přestaňte na sebe být tak tvrdí a dejte si kus dobrého dortu. To všechno je totiž hygge.

Svět bez stížností – Will Bowen

To, že si stěžováním hlavně škodíme, pravděpodobně tuší každý z nás. Málokdo se ale tohoto zlozvyku snaží zbavit. Stěžování je totiž tak rozšířená a oblíbená činnost, že k tomu, abychom s ní jednou provždy dokázali zatočit, potřebujeme podporu a správný impuls. Nápomocná by mohla být třeba kniha Svět bez stížností od autora Willa Bowena, ve které se dozvíte, co přesně dělá stížnost stížností a proč je stěžování tak destruktivní. Naučíte se také, jak s touto činností přestat a jak k tomu inspirovat i ostatní.

Koupě této knihy určitě litovat nebudete. Je plná praktických návodů a příběhů lidí, kteří touto životní transformací už prošli. Bude vašim spolehlivým průvodcem na cestě za pozitivnějším vnímáním svého okolí. Díky speciálnímu nestěžovacímu náramku se navíc můžete zúčastnit jednadvacetidenní výzvy a přidat se tak k více než 10 milionům lidí ve 106 zemích světa.

7 návyků skutečně efektivních lidí – Stephen R. Covey

Bestseller uznávaného odborníka na vedení lidí a rodinnou problematiku, renomovaného autora, lídra a konzultanta Stephena R. Coveyho v novém vydání. Kniha 7 návyků skutečně efektivních lidí přichází s postupy, které je třeba si osvojit, abychom jednali co možná nejúčinněji. Podle autora jsou tyto návyky základem pro vytvoření harmonické, cílevědomé a integrované osobnosti. Platí rovněž obecné pravidlo, že čím větším změnám a obtížnějším úkolům musíme čelit, tím naléhavější potřeba je se jeho doporučeními řídit.

Toto dílo je považováno za jedno z nejúspěšnějších svého druhu, ve světě se již prodalo více než 20 milionů výtisků, které byly přeloženy do 40 jazyků. Není tedy divu, že následovalo i pokračování s názvem 8. návyk, ve kterém autor výrazně posouvá horizont našeho uvažování a předkládá čtenářům myšlenky a postupy, které mohou být v životě člověka průlomové.

Návyk všímavosti – Kate Sciandra

Vytvořte si nové životní návyky, omezte stres, zvyšte svou výkonost, zlepšete si náladu a zkvalitňujte mezilidské vztahy. Svěřte se do rukou autorky Kate Sciandria a objevte a začněte využívat příležitosti pro trénink všímavosti a zachycení přítomného okamžiku. Průvodcem se vám může stát její kniha Návyk všímavosti, která vám ukáže mimo jiné to, jak žít naplno v daném okamžiku a bez ohledu na to, co děláte nebo kde právě jste.

Ať už chcete zlepšit svou koncentraci, lépe se o sebe starat anebo prostě jen najít větší chuť do života, tato kniha je ideální volbou pro vás. Ukáže vám, jaký je rozdíl mezi meditací a všímavostí. Ale také to, jak rozpoznat příležitosti k jejich aplikování. A co víc, zklidní vaše tělo a obohatí vaši mysl, a to jak v pracovním, tak i soukromém životě.


Nenašli jste v seznamu svou nejoblíbenější motivační knihu? Podělte se s námi o ni v komentářích.

Nejlepší motivační knihy, které z vás udělají lepšího člověka
5 (100%) 1 hodnocení

Newsletter

Nenechte si utéct naše novinky!

Přejete-li si dostávat naše knižní novinky, stačí vyplnit Váš email.

Souhlasím s podmínkami

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno