Knižní novinky pro děti: září 2019

0
2160

Propadlo vaše dítě dobrodružným příběhům a těžko hledáte něco, co ještě nečetlo? Nebo se svou ratolest ke čtení teprve snažíte přivést? Zkuste sáhnout po neotřelých novinkách, které se na pultech knihkupectví objeví letos v září. Přinášíme přehled těch nejočekávanějších z nich.

Barevná říše zvířat – Valter Fotago

Ptáci, opice, motýli i ryby. Co mají tato zvířata společného? U některých z nich se matka příroda pořádně vyřádila a poskytla jim zajímavé pestrobarevné zbarvení. To ovšem není jen na okrasu! Kromě toho, že člověka na první pohled zaujme, má také hned několik funkcí. Jaké to jsou? To se malí čtenáři dozvědí prostřednictvím knihy Barevná říše zvířat.

Ale nebojte se! Nejedná se o žádnou nudnou encyklopedii nebo učebnici přírodopisu. Kniha spisovatele Valtera Fotaga přináší informace ze světa barevných, sympatických i vtipných živočichů hravou a poutavou formou. Ta je dokreslena originálními ilustracemi Isabelly Grottové.

Fotbalový nervák – Nancy Kruliková, Amanda Burwasserová

Někdo má za nejlepšího kamaráda šprýmaře, jiný sportovce anebo šprta. Přítel školáka Logana z knihy Fotbalový nervák však do žádné ze škatulek nezapadá. Je to totiž robot. Konkrétně robot jménem Java, který je dobrý úplně ve všem, a dokonale umí i fotbal, což se Loganovi perfektně hodí. Oba totiž hrají v týmu Fialových vombatů a díky Javovi mají poprvé možnost porazit protihráče Báru a Járu Silverovi z Červených medvědů.

Na Javu spoléhají všichni hráči, dokážete si tedy představit, jak nepříjemně jsou překvapeni, když robot zvlhne a začne se chovat divně. Uvědomují si, že výsledek zápasu teď spočívá na nich. Dokáží se spojit jako tým a střelit tolik vytoužený gól?

Zprávy z pelíšku – Daniela Krolupperová

Vyprávění, které nese název Zprávy z pelíšku, je určeno těm úplně nejmenším čtenářům. Ti se pomocí malého štěňátka, které rádo objevuje svět, seznamují s radostmi i starostmi psího života. Štěně například poznává, jak důležité je mít svou misku a vlastní pelíšek. Dozvídá se také to, že milující rodinu a teplý domov nedokáže nic nahradit.

Veselý příběh malého štěněte si zamilují všichni začínající čtenáři i jejich rodiče, a to hlavně také díky krásným ilustracím Ivony Knechtlové.

Medvídek Vilda se nenudí – Lucie Sunková

Znáte Medvídka Vildu? Bydlí v dřevěné chaloupce se zahrádkou, je to docela šikula, ale také rozumbrada a popleta, který se, jak už název napovídá, nikdy nenudí a ze všeho nejradši objevuje svět. Medvídek Vilda má zkrátka stále co na práci.

V létě sbírá maliny, na podzim hrabe listí a když má zrovna čas odpočívat, zažívá nejrůznější dobrodružství. Jeho příhody malé čtenáře provázejí od jara až do zimy. Jsou navíc doplněny o dokreslované fotografie a komiksový příběh, jehož součástí je i jednoduchý úkol.

Nela a prokletá korunka – Darcey Bussellová

Protančete s malou baletkou do Země kouzel a setkejte se s oblíbenými pohádkovými postavami i v dalším pokračování série Malá baletka, tentokrát s podtitulem Nela a prokletá korunka.

Hlavní hrdinka Nela se vrací do Země kouzel právě včas na křtiny Popelčiny dcery Perličky. Hosté, kteří byli na slavnost pozváni, s sebou přinášejí nejrůznější dary. Jeden z nich však v sobě skrývá cosi temného. To záhy zjistí i všichni přítomní.

Když si Popelka zkusí překrásnou korunku, změní se totiž v dračici a začne být nebezpečná pro své okolí. Zatímco kolem vládne panika, je na Nele, aby zachránila situaci, zjistila, kdo chtěl křtiny pokazit a viníka náležitě potrestala.

Hilda a král hory – Luke Pearson

V prvním díle žila modrovlasá holčička Hilda poklidný život se svou maminkou na úpatí magické hornaté krajiny. V druhé knize, která nese název Hilda a král hory, se ke zvídavé a chytré hlavní hrdince Hildě vrátíme přesně v době, kdy jsme ji opustili. Tedy v momentě kdy přestala být člověkem. A co nás čeká tentokrát?

Prozradit můžeme jen to, že budeme svědky opravdu nevídaného magického dobrodružství, které, jak se zdá, neovlivní budoucnost jen naší hrdinky, ale také celého města Trolberg. Součástí příběhu bude také Hildina maminka, lískoloušek Větvík nebo velitel hlídky, která chrání město před trolly.

Já a Anastázie – Martina Boučková

Příběh opravdového přátelství. Tak by se dal zkráceně popsat příběh dvou naprosto rozdílných kamarádek Markéty a Anastázie, které v knize Já a Anastázie zažívají bláznivá dobrodružství. Neexistují přitom rozdílnější osoby. Zatímco Markéta po dědečkovi podělila zvídavou duši a vášeň pro vědu, Anastázie si životem proplouvá s lehkostí a elegancí baletky. Přesto si obě slečny skvěle rozumí.

Díky jejich odlišnosti, kterou považují za výhodu, se jim daří řešit i ty nejzapeklitější situace. Momentálně se chystají přijít na kloub tomu, proč je jejich spolužačka tak nesnesitelná. Něco jim totiž říká, že za tím je víc než jen špatná povaha.  

Motýlí pošta – Ursel Schefflerová

Mikuláš má báječného a milujícího dědečka, s kterým zažívá úžasná dobrodružství. Dědeček se však současně vypořádává s těžkou životní situací. Před nedávnem mu totiž zemřela žena, na níž s láskou myslí. Přesto jej však vzpomínky stále činí smutným.

Častokrát o babičce s Mikulášem mluví na jejich společných cestách, když se objeví něco, co jim ji připomene. A když kolem nich jednoho dne proletí motýli, oba vědí, že jsou to jakýsi poslové, jež jim z nebe posílá právě babička. Kniha Motýlí pošta pomocí láskyplného příběhu otevírá citlivé téma, o kterém je mnohdy těžké mluvit.

Strážci země – Tomáš Crlík

Olaw je strážce Země, který se zrovna probudil z dlouhého spánku v kmeni svého modřínu. Na dlouhé protahování rozhodně nemá čas. Musí se totiž vypořádat s nečekaným problémem. Jeden z dalších strážců Země není k nalezení. Rozhodne se proto vydat směrem k městu. Na cestu se však nevydává ve své kouzelné podobě. Aby byl nenápadný, promění se v puštíka. 

Divočina a zvěř, která se ještě před chvílí nacházela kole něj, náhle začíná mizet a on se ocitá v naprosto neznámém světě. Kromě vojáků ho navíc pronásledují také okřídlenci chrlící oheň, kteří by na Zemi správně neměli co dělat.

Až přejde zima – Kiran Millwood Hargraveová

Když se jednoho zimního rána Mila vzbudí, zjistí, že její bratr Oskar zmizel. Ačkoli si je Mila jistá, že by svou rodinu dobrovolně neopustil, důkazy hovoří v pravý opak. Vypadá to, že odešel s cizincem, který se ve vesnici objevil po setmění. Mila tedy začne po pravdě pátrat na vlastní pěst. Brzy zjistí, že její bratr není jediný, kdo zmizel.

Kromě Oskara se totiž pohřešují úplně všichni kluci, tedy až na mága jménem Rune. Mila s ním proto spojí své síly a společně se vydají na neobyčejnou cestou zasněženou divočinou. Podaří se dvěma odvážlivcům dostat až k severním mořím a zjistit, proč chlapci odešli? Odpovědi naleznete v knize Až přijde zima.

Knižní novinky pro děti: září 2019
1 (20%) 2 hodnocení

Newsletter

Nenechte si utéct naše novinky!

Přejete-li si dostávat naše knižní novinky, stačí vyplnit Váš email.

Souhlasím s podmínkami

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno