Knižní novinky pro děti: říjen 2019

0
7171

Místo teplých dlouhých dnů tmavé a studené večery. Zdá se, že podzim se už pomalu hlásí o slovo. Na deprese ale rozhodně není čas! Přinášíme totiž žebříček říjnových novinek pro děti. Zlepšete si ponurou náladu čtením oblíbených knih. Tady je deset nejočekávanějších z nich.

Dědečku, vyprávěj o světě – Ladislav Špaček

Pro fanoušky Viktorky a jejího laskavého dědečka máme dobrou zprávu. V říjnu totiž vychází další pokračování oblíbené dětské série. A co vás čeká tentokrát? Společně s hlavními hrdiny se vypravíte na cestu po pěti důležitých evropských zemích. Viktorka si vyzkouší orientaci na letišti, přespí v hotelu a naplno využije znalosti angličtiny, které získala ve škole.

Osobního průvodce jí během dobrodružné cesty bude dělat její dědeček, který svou vnučku poučí o historii, jazycích, národních jídlech i tradicích každé ze zemí. Právě díky složité a ne vždy zrovna mírumilovné minulosti si Viktorka uvědomí, v jak poklidné době žije.

Dobrou zprávu máme i pro ty čtenáře, kteří si zábavný příběh rádi nejen přečtou, ale také poslechnou. Kniha Dědečku vyprávěj o světě je pro velký úspěch koncepce předchozích dílů doplněna i o CD, které načetl sám autor Ladislav Špaček.

Milda a Milda – Ester Stará

Pokud jsou šťastní, září blankytnou modří, když jejich barva ztmavne, znamená to, že je něco trápí. Mnohem častěji jsou ale spokojeně žlutí. A to hlavně v situacích, kdy si děti kolem nich spokojeně hrají, spinkají aneb stavějí hrady z kostek. O kom je řeč? No přece o Mildovi a Mildovi, o neviditelných hlídačích, kteří dohlížejí na děti ve školkách.

Nemusíte se však bát, že by se schovávali i před vámi! Jako čtenáři si oba Mildy můžete prohlídnout v celé jejich kráse a dozvědět se něco o tom, kdo školku navštěvuje, co se v ní dá dělat a s jakými hračky si zdejší děti mohou hrát. Poznávat navíc můžete i to, jak se malé ratolesti zrovna cítí. Pokud budete na pochybách, Milda a Milda vám jistě pomohou. Minimálně podle svého zbarvení.

Příběhy pozoruhodných dětí – Amanda Liová

Zvládli přežít v jihoafrické džungli či v australské pustině. Střetli se s aligátorem nebo žralokem, a dokonce přečkali i zával lavinou. Zvítězili nad vlastním strachem, porazili nepřízeň osudu, krutost i šikanu. A hlavně se nenechali zlomit sebou samými. Ačkoli by se mohlo zdát, že mluvíme o superhrdinech, řeč je o obyčejných lidech. Lépe řečeno o dětech.

Věděli jste, že Louis Braille vymyslel písmo pro nevidomé už ve svých patnácti letech, nebo že se brazilský fotbalista Pelé ve svých devíti letech rozhodl, že vyhraje světový pohár? Kniha Příběhy pozoruhodných dětí nabízí zajímavá vypravování o obyčejných dětech s neobyčejnou odvahou, vůlí a velkými sny.

Prašina: Černý Merkurit – Vojtěch Matocha

Od prvního dobrodružství Jirky a En uplynulo už několik měsíců. Přímo v tajemné čtvrti si oba hrdinové vybudovali základnu, které neřeknou jinak než Doupě. Jenže Prašinou teď bloudí mráz a neobydlené ulice jsou zaváté sněhem. A co víc, přátelství mezi oběma hrdiny slábne. Ve vzduchu tak visí jasná otázka. Na koho se Jirka s En mohou spolehnout, když ani nevědí, jestli mohou věřit jeden druhému?

Kniha Prašina: Černý Merkurit která vznikla ve spolupráci Vojtěcha Matochy a Karla Osohy, přináší pokračování úspěšného příběhu, který tentokrát vyvede z míry všechny, kdo si mysleli, že v Prašině nastal klid. Dílo je doplněno o působivé ilustrace, které odhalí dosud skrytá zákoutí a tajné stezky křižující záhadnou pražskou čtvrť.

Lapka: poklad tří králů – Janne Kukkonen

Pamatujete si na Lili? Je fikaná, obratná a ničeho a nikoho se nebojí. Dokonce ani Velmistra cechu lapků. Ale především je to zlodějka, která se snaží prosadit mezi ostatními zlodějíčky. Což rozhodně není jen tak. Při jedné z krádeží se ale zaplete do nebezpečné sítě, která se táhne hluboko do minulosti.

Lili, která je obvykle tou, která škodí, se najednou stane terčem vydírání mocichtivého hraběte. Ten po ní vyžaduje splnění nelehkého úkolu. V pokrčování díla Lapka: poklad tří králů bude malá zlodějka muset posbírat dostatek sil a důvtipu, aby přechytračila Klan ohně a zachránila svého nejlepšího přítele, učitele Seamuse.

Magický expres – Anca Sturmová

Každý večer tráví třináctiletá Flinn dočista stejně. Vysedává na opuštěné nádraží, odkud před dvěma lety beze stopy zmizel její nevlastní bratr Jonte. Jediné, co jí po něm zůstalo, je pohlednice. Na tom by ještě nebylo nic moc zvláštního, kdyby se na ní nenacházeli s verši nedávajícími smysl a vlakem, který kromě ní nikdo jiný nevidí.

Když do posledního detailu stejný vlak jednoho dne zastaví v onom liduprázdném nádraží, Flinn ani na okamžik neváhá a beze strachu do něj nastupuje. Nemá přitom ani nejmenší tušení, že se tímto krokem vrhá do největšího dobrodružství celého svého života. Magický expres totiž nemíří jen tak někam. Jeho cílovou stanicí je kouzelná internátní škola!

Bylo nebylo: Zloděj kouzel – Tom Percival

Kdo má ten nejlepší život? No přece Jack z knihy Bylo nebylo: Zloděj kouzel! Má kouzelnou mluvící slepici jménem Betsy, bydlí ve městě, kde příběhy doslova rostou na stromech jako jablka a jeho nejlepšími přáteli jsou známé pohádkové bytosti Červená Karkulka, Locika a Jeníček s Mařenkou.

Idylický život se Jackovi rázem mění v dobrodružný hon za odhalením pravdy. V poklidném městečku se totiž objevil nový kluk Anansi, který je více než podezřelý. Jakmile ho Jack uvidí paktovat se s trollem, má jasno. Trollové totiž znamenají potíže, je tedy jasné, že Anansi je stejný jako oni. A Jack to všem hodlá dokázat. A to i kdyby měl začít krást kouzla!

Strašidla na hlídání: Půlnoční královna – Kat Shepherdová

Znáte ten nepříjemný pocit strachu, který se vás zmocní během noční bouřky, kdy se černou oblohou prohánějí mohutné blesky a v uších vám zní ozvěna dunivých hromů? Hlavní hrdinka knihy Strašidla na hlídání: Půlnoční královna, Rebecca, moc dobře ví, o čem je řeč. Podivný pocit ji navíc neopouští ani v době, kdy je obloha klidná a po bouřce už není ani stopy. Kyle, chlapec, kterého hlídá, se od té doby totiž chová divně. Jakoby to snad ani nebyl on.

Na zdech jeho pokoje se objevují otisky rukou a kolem postýlky se kradou tajemné stíny. Na pomoc si proto Rebecca zavolá své kamarádky, s jejichž pomocí zjistí, že se pravého Kylea zmocnila Půlnoční královna a místo něj nastrčila jednoho ze svých poskoků. Nyní je na Rebecce a jejích kamarádkách, aby skutečného Kylea našly a zachránily.

Poslední děti na zemi a hrozba z vesmíru – Max Brallier

Jack a jeho kamarádi už mnohé zažili. V minulosti překonali hrozbu v podobě zombií, postavili se králi nočních můr a odvrátili hrozbu přicházející až z dalekého vesmíru. Není tedy divu, že si užívají zaslouženého klidu a oddávají se zimním hrátkám. Šáňkové katapulty jedou na plné obrátky a kluci se koulují jako o život. Všichni se navíc vzpamatovávají z monstrózního vánočního večírku. Není tedy ani divu, že potenciálnímu nebezpečí nikdo z nich nevěnuje ani tu nejmenší pozornost.

Jenže pak se to stane. Na scéně se objeví nový nepřítel. Tentokrát je ale docela jiný. Není nadpřirozený a ani se nejedná o příšeru. Skutečnost je mnohem horší. Ten padouch je totiž člověk. Přesněji holka, která je ještě ke všemu tak drzá, že Jackovi ukradne Louisvilleský řezák, cennou zbraň proti nestvůrám, kterou hodlá využít k uskutečnění svých temných plánů. V pořadí již čtvrtý díl dobrodružné série s názvem Poslední děti na zemi a hrozba z vesmíru vypráví o přátelství i odvaze party přátel, kteří se společně postaví proti zlu. Dokáží ho ale porazit?

Bouřňákův ostrov – Alan Gratz

Věříte na kouzla nebo jste přesvědčeni, že nic nadpozemského neexistuje a všechno, co se na světě děje musí mít, své logické vysvětlení?

Fionn rozhodně patří k druhé zmíněné skupině. Je přesvědčený o tom, že magie je holý nesmysl. Tedy alespoň do doby, než mu do života vtrhne stejně nečekaně jako letní bouřka a od základu změní celý jeho život. Fion brzy zjistí, že je vnukem Bouřňáka, srážce bouří, jehož úkolem je chránit ostrov Arranmore před dávnou černou magií. Když se Fionn na Bouřňákův ostrov vydá, začínají se dít podivné věci. Magie jakoby se najednou začala probouzet.


 Nenašli jste v seznamu vámi očekávanou novinku? Podělte se o ni s námi v komentářích!

Knižní novinky pro děti: říjen 2019
1 (20%) 2 hodnocení

Newsletter

Nenechte si utéct naše novinky!

Přejete-li si dostávat naše knižní novinky, stačí vyplnit Váš email.

Souhlasím s podmínkami

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno