Knižní novinky pro děti: červen 2020

0
8479

Léto pomalu, ale jistě klepe na dveře, dny jsou delší a my stále častěji trávíme svůj volný čas venku s přáteli. To ale rozhodně není důvod k tomu, abychom zanevřeli na knihy! I v měsíci červnu vychází celá řada novinek pro děti. Přinášíme vám přehled těch nejzajímavějších z nich.

Holubí letka bojuje se zločinem

Věděli jste, že vaše město střeží jednotka holubů? A napadlo vás, že tato stvoření oplývají super schopnostmi? Že ne? Pak byste se určitě měli pustit do knihy Holubí letka bojuje se zločinem, jejíž součástí je třeba mistr převleků Skála, ohebná Kostrčka, silná Kudrlinka a přeborník v orientaci Poš. Zapomenout nesmíme ani na šéfa skupiny – dědu Voláče.

V první ze série knih nahlédnete pod pokličku hned několika nezvyklým situacím. Z celého města totiž zmizí veškeré drobky, udeří navíc tajemný lovec netopýrů a nakonec se letka pokusí zneškodnit tikající bombu. Ponořte se do nevídaného dobrodružství společně s našimi hrdiny a vyřešte složité záhady. Jistě také oceníte, že celá komiksová série je napsaná milou a vtipnou formou. Součástí jsou také bohaté ilustrace, které si zamilují všichni čtenáři starší šesti let, pro které je publikace určena.

Všechny barvy počasí

Provází nás na každém kroku, má vliv na to, co nosíme na sobě, co jíme i jak se oblékáme. O čem je řeč? No přece o počasí. Myslíte, že na něm není nic zajímavého? Pak vás kniha s názvem Všechny barvy počasí přesvědčí o opaku. K údajům o teplotě vzduchu a pravděpodobnosti srážek totiž přidá ještě něco navíc.

Tušíte, jak vznikají červánky, proč je nebe modré anebo odkud se bere déšť a sníh? Zalistujte knihou, zjistěte, proč je aprílové počasí tak proměnlivé, a pochopte celou řadu jevů, které ovlivňují životy všech lidí. Nudného výčtu informací se ale rozhodně bát nemusíte. Součástí jsou totiž také působivé ilustrace, které zachycují, jak na nás počasí působí a jakým způsobem ho prožíváme. Zkrátka a dobře, každá dvoustrana je taková obrázková báseň, do níž je vepsáno to, co slovy popsat nejde – ukazuje totiž snad všechny barvy, jaké může počasí mít.

Lenčiny katastrofy

V červnu vychází také další díl oblíbené a tak trochu bláznivé série s názvem Lenčiny katastrofy, tentokrát s podtitulem Na poslední čeká los. Hlavní hrdinkou příběhu je desetiletá školačka Lenka, kolem které se poslední dobou děje spousta divných věcí. A ani tentokrát si od všudypřítomných katastrof neodpočine.

Školní rok konečně skončil a začíná nejzábavnější část roku – prázdniny. Ty se Lenka chystá strávit společně se svou rodinou v divoké přírodě dobrodružného Švédska, do kterého popluje obrovskou lodí. Úplně nejúžasnější na tom ale je, že společně s ní pojede i Xeňa, díky kterému se Lenka odváží spát i ve stanu, a to v přítomnosti medvědů, vlků a trollů, kterými se to v severské zemi jen hemží. A zdá se, že tato zvířata nejsou jediná, o čemž malou školačku přesvědčí jeden speciální los.

Divoký čtyřlístek

Zmatek, zmatek a zase zmatek. Tak by se dala popsat aktuální situace v dalším pokračování Čarokrásného knihkupectví, které tentokrát vychází pod názvem Divoký čtyřlístek. A co za potížemi stojí? Kocour Gustav! Tedy ne tak docela on, ale jeho nemoc. Knihy v jeho nepřítomnosti vyvádějí jako zběsilé, a to má do kouzelného obchůdku zrovna dorazit kontrola.

Paní Sovová je zoufalá. Jestli se čtyřlístek divokých knih nenaučí slušnému chování, bude muset knihkupectví zavřít. To Klárka rozhodně nemíní dopustit, a tak vezme věci do vlastních rukou. A buďte si jisti, že i tentokrát společně s ní zažijete nevídané dobrodružství. Romantická vyznání lásky, reptající knihy a Čarokrásné knihkupectví v nebezpečí!

Říkejte mi Manolo

Desetiletého chlapce jménem Manolito Brejloun už všichni jistě dobře znáte. Žije se svými rodiči, dědečkem a mladším bratrem v madridské čtvrti Carabanchel Alto a díky svým svérázným komentářům a naivnímu pohledu na svět prožívá s kamarády nejedno vzrušující dobrodružství, které se čas od času odehrává jen v jeho představách. Nebo tak to tedy alespoň donedávna bylo.

Náš hlavní hrdina je teď o deset let starší a přichází k nám naposledy v závěrečném díle série s názvem Říkejte mi Manolo. Společně s ním se ohlédneme za jeho dětstvím a vrátíme se ke všem postavám, které ho provázely. K mamince Catě, tatínkovi Manolovi, dědečkovi Nicolásovi a mladšímu bráškovi i sestře. Nenechte si ujít poslední dobrodružství oblíbené série, které bude stejně jako všechna předchozí plné nečekaných zvratů, smíchu a fantazie.

Moje první kniha o domově

V červnu se na pultech knihkupectví objeví také další pokračování oblíbené naučné série Moje první kniha o domově. Tak jako předchozí díly, i tento malým čtenářům poradí spoustu věcí, které se jim v životě budou hodit a udělají s nimi radost nejen svým rodičům, ale také babičce a dědečkovi. Kniha se stane spolehlivým rádcem každého, kdo se rozhodne stát šikovným pomocníkem v domácnosti.

Díky této publikaci se naučíte prostřít stůl pro celou rodinu, zvládnete vypěstovat rostlinu na balkóně a konečně správně roztřídit hračky do krabic, šuplíků a skříní. Po přečtení už navíc nebudete potřebovat pomoci s oblékáním! Představte si, jak budete samostatní!

Kromě domácího rádce vychází také Moje první kniha o ročních obdobích. V té se děti dozvědí více o tom, jaká období se během roku střídají, která zvířata se na jaře probouzí ze zimního spánku a jakým způsobem včely opylují květiny. Díky principům montessoriho pedagogiky, které autorka v knihách uplatňuje, děti navíc velice účinným způsobem rozvíjejí své kognitivní schopnosti.

Záhadný poník

Těšit se můžete také na pokračování zábavné série s nádechem magie Báječná Florentýnka: Záhadný poník. I tentokrát malí čtenáři zavítají na statek jménem Štístko, kde spolu s Florentýnkou žije také její mluvící kocour Paulo.

Jednoho dne hrdinové na statku objeví vysloužilý opuštěný přívěs na koně.  Nikdo z přítomných však netuší, komu by mohl patřit. Hlavní hrdinka Florentýnka navíc nevěří vlastním očím. Nalezne v něm totiž vychrtlého poníka, který se sotva drží na nohou. Mladá milovnice zvířat ale netuší, co si s opuštěným tvorem počít.

Naštěstí je tu Paulo, který mu rozumí, a tak Florentýnce prozradí, že se nalezenec jmenuje Flíček, a vysvětlí jí, že se ho jeho majitelé pokoušeli zbavit. Dívka ani na okamžik neváhá a rozhodne se o něj postarat. Když později narazí ještě na další poníky, kteří potřebují její pomoc, je jí jasné, že ji čeká další nevídané dobrodružství.

Kaštánek a Bělinka

Máte rádi pohádky, ve kterých hraje velkou roli sama příroda? Pak byste v červnu rozhodně neměli minout nejnovější dílo spisovatele Hynka Schustera s názvem Kaštánek a Bělinka, které navazuje na úspěšnou publikaci Kaštánkova dobrodružství, jež připomíná klasické české knihy pro děti. I tentokrát hraje hlavní roli stromový klučina Kaštánek, který představuje takový přírodní úkaz. Kluk jako on se totiž narodí jen jednou za dlouhých sto let.

A jaké dobrodružství vás čeká tentokrát? Společně s Kaštánkem zavítáte do podzimního království, dostanete se do pohádky a zachráníte smutného draka. Velkým pomocníkem vám na cestách bude víla Bělinka, kterou si Kaštánek přivedl do domečku z kouzelné zvonečkové louky.

Buď cool jako kočka

Po úspěšných knihách pro osobní rozvoj jménem Chovejte se jako kočka a Chovejte se jako kočka 2 přichází autor Stéphane Garnier také s verzí pro děti a mládež s názvem Buď cool jako kočka. A i tentokrát apeluje na to, abychom se chováním a povahou těchto hrdých tvorů inspirovali. Kočky podle něj disponují všemi důležitými vlastnostmi, jakými jsou například vynalézavost, nezávislost a zvědavost.

Zkrátka a dobře, každé dítě by podobně jako kočky mělo být v pohodě na duši i na těle. Tato vesele ilustrovaná publikace vám poradí, jak toho docílit. Kniha je určena čtenářům od devíti let a obsahuje jednoduché a rozumné rady, které ocení každý, kdo si přeje vycházet s kamarády i rodiči. Průvodcem kočičího světa vám bude kocour Ziggy, který vám pomůže stát se superhrdinou svého života.

Pojďme objevovat Česko

V měsíci červnu se čtenáři dočkají také pokračování poučné obrázkové knihy, která je jako dělaná pro dobrodruhy a cestovatele, kteří mají chuť poznávat krásy naší země. Potom, co prasátko Oliver společně s rodiči prozkoumalo Slovensko, vydává se zvířecí rodinka také na toulky Českem, tentokrát v knize Pojďme objevovat Česko. Za doprovodu bratrance Matesa navštěvují pražskou metropoli a ráj vlaků a letadel v technickém muzeu.

Projedou se navíc metrem, lanovkou a dokonce i opravdovým důlním vláčkem. Aby toho nebylo málo, vydají se také hledat ochránce hor Krakonoše a zjistí, jestli se ve skalách starých miliony let dají ještě stále najít dinosauři. Připojte se ke zvířecí výpravě a poznejte krásy České republiky i vy!

Knižní novinky pro děti: červen 2020
1 (20%) 1 hodnocení

Newsletter

Nenechte si utéct naše novinky!

Přejete-li si dostávat naše knižní novinky, stačí vyplnit Váš email.

Souhlasím s podmínkami

PŘIDEJTE KOMENTÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno