Seřadit články dle:  hodnocení | čtenosti | data vložení
http--d----l----l--img.pemic.cz--l--sortimg--l--017--l--8--l--5--l--0178548-23

Alice Kopřivová – Nejsem namalovaná!
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

„Ráda sním. Sny jsou předpoklad pro život. Pokud bych žádné sny neměla, nic by nemělo smysl.“

Druhá kniha Alice Kopřivové Nejsem namalovaná! vypráví příběhy blonďaté pětačtyřicátnice, které zažívá v průběhu jednoho roku. Kniha se čte sama, na 237 stranách přivede čtenářky k zamyšlení, rozesměje a některé historky mírně zbrklé ženy a jejích blízkých vyloudí na vaší tváři úsměv, pobavení a leckdy přinesou i pochopení, protože takové věci se nám ženám občas stávají.

9788020431158_1 Mozek_autisty

Cesta do mozku autisty
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

Chování toho, kdo má některou z poruch autistického spektra, dokáže pěkně potrápit. Nejen  samotného postiženého, ale i jeho okolí. Jeho myšlení může být ale také nevídaným přínosem pro celou společnost. Navzdory diagnóze autismu se dokázala Temple Grandinová  vydat na dráhu vědkyně a spisovatelky. Nyní je i pro české čtenáře dostupná publikace Mozek autisty, jejíž vydání přináší lidem užitečné informace. Vydalo ji letos nakladatelství Mladá fronta.

9788020433657_1 Prazdniny_blbce

Jsou samé jedničky receptem na šťastný život?
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

Vysvědčení se samými biči je jistě důvod, proč jsou rodiče na své dítko pyšní. A co když dítě domů samé jedničky nepřinese? A co když to nejsou ani dvojky?

Spisovatel Miloš Kratochvíl se v knize Prázdniny blbce číslo 13 nepřímo „zastává“ žáků, kteří ve škole neexcelují dobrými známkami. Právě ti by měli zachránit svět, který staví rovnítko mezi samými jedničkami a úspěšností v životě. Tento úmysl je obsažen v podtitulu knihy, jež zní: Jak jsme zachraňovali svět.

9788020436382_1 Vincent

Uřízl si ucho, maloval Slunečnice a zná ho celý svět
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

Nebylo nudnějšího úkolu, než vypracovat životopis nějakého významnějšího malíře. Na střední škole jsem sepisovala za pomoci příruční knihovny takovéto referáty hned několikrát. Dnes si z nich nepamatuji nic, tedy až na jména oněch malířů, a to je uboze málo.

Možná, že kdyby se mi tenkrát dostal do rukou barevný obrázkový komiks, který by obsahoval „mimo jiné“ i postelové scény, zapamatovala bych si z umělcova života více než jeho iniciály. Jeden takový vyšel právě v nakladatelství Mladá fronta a myslím, že po jeho přečtení si odnesu alespoň tolik informací, abych mohla říct, že o daném malíři a jeho tvorbě něco málo vím.

http--d----l----l--img.pemic.cz--l--sortimg--l--018--l--3--l--9--l--0183982-23

Nestydaté plavky aneb C. D. Payne v nedbalkách
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

Jak známo, existuje literatura, pro jejíž označení se ujaly termíny „oddechová“, „zábavná“ či „nenáročná“. Neskrývají v sobě nic pejorativního – čtenáři je jen a pouze sdělováno, aby v takovýchto knihách nehledal žádné hluboké myšlenky nebo silný příběh, ale toliko jakousi pro chvíle odpočinku či ukrácení dlouhé chvíle vhodnou, „lehkou“ četbu, u které se nemusí moc přemýšlet. Kniha Nestydaté plavky, jejímž autorem je americký autor C. D. Payne, jsou za tento druh literatury rovněž považovány. Bohužel, můj názor je ten, že Payne ani takto nízko položené laťky oddechové a nenáročné literatury svojí knihou nedosahuje.

Novinky e-mailem

Přejete-li si dostávat naše knižní novinky, stačí vyplnit Váš e-mail.

Nabídka pro knihovny

Získejte výraznou SLEVU na všechny tituly Mladé fronty.

VÍCE INFORMACÍ

Knižní klub

Tradiční program pro zástupce škol,s nabídkou knih zlevněných o 20 - 50 %

výhody klubu