Dítě versus kariéra aneb Mateřství po francouzsku
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

Jste již několik let matkou na mateřské dovolené a připadáte si jako neplacená pracovní síla na okraji společnosti, která za sebou vláčí dvě brzdy v podobě svých milovaných ratolestí? Stejně tak se cítí Emílie, hrdinka příběhu.  Svým dětem se maximálně věnuje, ale stejně si přijde jako ta nejhorší máma na světě. Syna Eliotta i dcerku Dali bezmezně miluje, ale jsou prostě chvíle, kdy by je darovala komukoli, jen aby mohla mít chvilku jen pro sebe. Její manželský život je v troskách a Emílii drží při životě jen nelegální mlsání sladkého. Jejím denním úborem je kojicí pyžamo a všude chodí o 20 minut později. Že váš život ve třiceti vypadá podobně?

Emíliin život nabere jiný směr, když kontaktuje Morgane, nejlepší kamarádku ze studentských let. Ta je jejím pravým opakem. Bezdětná, štíhlá kariéristka žijící podle nejnovějších trendů. Ano, i takovouhle „kamarádku“ máte. Je to vaše spolužačka, které po večerech při kojení tajně prohlížíte profil na FB a závidíte selfíčka ze sobotních party a fotky z dovolených u moře nebo na horách. Morganin přítel Basile je však jiný, touží po dítěti a pár brzy splodí potomka. Znovu nejlepší kamarádky si tak mohou vzájemně předávat zkušenosti ze svých odlišných světů. Emílie je uvedena zpátky do pracovního života a Morgane se dostává do pro ni zcela cizího světa mateřství.

V příběhu o dvou matkách nechybí divoká dámská jízda na zahraniční dovolené, tajný milenec, porod na ulici v davu demonstrantů, ale ani líčení peripetií při shánění místa pro dítě v jeslích nebo při lékařských vyšetřeních v těhotenství.

Kniha je krásnou oddychovkou pro jsoucí nebo budoucí matky. Budete se smát vtipným situacím,  které vás otěhotněním a následujícím porodem určitě jednou nebo i vícekrát potkají. Budete kývat hlavou a říkat si: „Jo jo, to znám… přesně tak to je“. A i když hlavní hrdinky příběhu žijí ve Francii, zjistíte, že s nimi máte mnoho společného, tak jako všechny matky na celém světe. A možná i po přečtení pochválíte jinak tak kritizovaný český sociální systém rodičovských dávek.

Troufám si říci, že tuto knížku přečtete jedním dechem (pokud vám to vaše děti dovolí).

Autorkou recenze je Martina Finková

9788020436160_1 Nanejvys_4_hodiny_spanku

1 305 zobrazení

Novinky e-mailem

Přejete-li si dostávat naše knižní novinky, stačí vyplnit Váš e-mail.

Nabídka pro knihovny

Získejte výraznou SLEVU na všechny tituly Mladé fronty.

VÍCE INFORMACÍ

Knižní klub

Tradiční program pro zástupce škol,s nabídkou knih zlevněných o 20 - 50 %

výhody klubu