Seřadit články dle:  hodnocení | čtenosti | data vložení
http--d----l----l--img.pemic.cz--l--sortimg--l--014--l--5--l--4--l--0145401-23

Můj život po životě – nastavovaná zmrzlina bez příchuti
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

Michal Viewegh: Můj život po životě (nakladatelství Druhé město, Brno 2013)

Můj život po životě se poněkud vymyká všemu, co Michal Viewegh kdy napsal. Bohužel však ne v tom dobrém slova smyslu. V úvodu nám nakladatel vysvětluje pozadí vzniku knihy – zřejmě pro případ, kdy by si ji chtěl koupit někdo, kdo poslední dva roky prožil na Sibiři, bez novin, internetu a televize.

plakát (román na šest nádechů)

Šest šílenců zabije v centru Prahy ženskou. (Román na šest nádechů)
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

Říkají si „Šest nevinných“. Uveřejnili kdy, uveřejnili kde. Dokonce si k té příležitosti udělali webové stránky s časovým odpočtem. Pro ty, kdo se na to nemohou přijít podívat na vlastní oči, to budou přenášet online.

Je to ryze pánský kolektiv. Znáte to. Bušení pěstmi ve vypnutá prsa, testosteron navázán na každý atom kyslíku, vulgární mluva, díry v ponožkách a ega velká tak, že by se v nich dalo bydlet. Nic pro arogantní panenku, které z ruky vede šest provázku směřujících do šesti různých poklopců, která si tam napochoduje s pocitem, že největší koule v místnosti má právě ona. No schválně, jak to asi může dopadnout?

9788020431158_1 Mozek_autisty

Cesta do mozku autisty
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

Chování toho, kdo má některou z poruch autistického spektra, dokáže pěkně potrápit. Nejen  samotného postiženého, ale i jeho okolí. Jeho myšlení může být ale také nevídaným přínosem pro celou společnost. Navzdory diagnóze autismu se dokázala Temple Grandinová  vydat na dráhu vědkyně a spisovatelky. Nyní je i pro české čtenáře dostupná publikace Mozek autisty, jejíž vydání přináší lidem užitečné informace. Vydalo ji letos nakladatelství Mladá fronta.

http--d----l----l--img.pemic.cz--l--sortimg--l--017--l--8--l--5--l--0178548-23

Alice Kopřivová – Nejsem namalovaná!
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

„Ráda sním. Sny jsou předpoklad pro život. Pokud bych žádné sny neměla, nic by nemělo smysl.“

Druhá kniha Alice Kopřivové Nejsem namalovaná! vypráví příběhy blonďaté pětačtyřicátnice, které zažívá v průběhu jednoho roku. Kniha se čte sama, na 237 stranách přivede čtenářky k zamyšlení, rozesměje a některé historky mírně zbrklé ženy a jejích blízkých vyloudí na vaší tváři úsměv, pobavení a leckdy přinesou i pochopení, protože takové věci se nám ženám občas stávají.

9788020434524_1 Laska_jako_z_filmu1

Oddechová knížka, z které dýchá atmosféra filmového plátna…
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

„Když mi bylo devět, vyhodila jsem svou mámu.“ Touto větou začíná román Láska jako z filmu spisovatelky Victorie van Tienové. Hlavní hrdinka, devětadvacetiletá Kensington Shawová, žije svůj život, jenž se na první pohled podobá filmovému scénáři. Pracuje v reklamní agentuře, na prstu se jí blýská zásnubní prsten, se svým vyvoleným Bradleym připravují nádhernou svatbu a plánují založit rodinu. Ke Kensington se ale rozhodl vrátit Shane, s nímž se rozešla před šesti lety.

http--d----l----l--img.pemic.cz--l--sortimg--l--018--l--2--l--1--l--0182146-23

Překombinovaná detektivka skvělého spisovatele…
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

„Brilantní příběh utkaný se složitostí pavučiny. Inteligentní, propracovaný, důmyslný.“ (Steve Berry, spisovatel)

No, nevím… Steve Berry má sice pravdu, ale ne úplně. Řekl bych, že tak napůl. Výjimeční lidé Petera Maye jsou bezesporu výjimečnou detektivkou, ale k dokonalosti jí přece jen hodně chybí. Tedy – je tak dokonalá, že by bylo lépe, kdyby byla trochu „lidštější“. Lidštější myslím v tom smyslu, aby to zkrátka nevypadalo, jako by ji napsal bezchybný počítač. A tady to tak (dle mého subjektivního dojmu) vypadá.

Ta kniha je svým způsobem rozpolcená, „dvoukolejná“  či (teď nevím, jestli je to to nejlepší přirovnání) jaksi slepená ze dvou částí, bohužel diametrálně odlišných. Když se zaměříme na čistě spisovatelský, tvůrčí, umělecký aspekt, těžko tu můžeme něco vytknout.

9788020436160_1 Nanejvys_4_hodiny_spanku

Dítě versus kariéra aneb Mateřství po francouzsku
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

Jste již několik let matkou na mateřské dovolené a připadáte si jako neplacená pracovní síla na okraji společnosti, která za sebou vláčí dvě brzdy v podobě svých milovaných ratolestí? Stejně tak se cítí Emílie, hrdinka příběhu.  Svým dětem se maximálně věnuje, ale stejně si přijde jako ta nejhorší máma na světě. Syna Eliotta i dcerku Dali bezmezně miluje, ale jsou prostě chvíle, kdy by je darovala komukoli, jen aby mohla mít chvilku jen pro sebe. Její manželský život je v troskách a Emílii drží při životě jen nelegální mlsání sladkého. Jejím denním úborem je kojicí pyžamo a všude chodí o 20 minut později. Že váš život ve třiceti vypadá podobně?

Novinky e-mailem

Přejete-li si dostávat naše knižní novinky, stačí vyplnit Váš e-mail.

Nabídka pro knihovny

Získejte výraznou SLEVU na všechny tituly Mladé fronty.

VÍCE INFORMACÍ

Knižní klub

Tradiční program pro zástupce škol,s nabídkou knih zlevněných o 20 - 50 %

výhody klubu