Seřadit články dle:  hodnocení | čtenosti | data vložení
http--d----l----l--img.pemic.cz--l--sortimg--l--014--l--5--l--4--l--0145401-23

Můj život po životě – nastavovaná zmrzlina bez příchuti
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

Michal Viewegh: Můj život po životě (nakladatelství Druhé město, Brno 2013)

Můj život po životě se poněkud vymyká všemu, co Michal Viewegh kdy napsal. Bohužel však ne v tom dobrém slova smyslu. V úvodu nám nakladatel vysvětluje pozadí vzniku knihy – zřejmě pro případ, kdy by si ji chtěl koupit někdo, kdo poslední dva roky prožil na Sibiři, bez novin, internetu a televize.

http--d----l----l--img.pemic.cz--l--sortimg--l--019--l--5--l--2--l--0195237-23

Detektivka, napsaná za 3 dny, je lepší než mnohé „normální“
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

Jestli jsem to dobře pochopil, tak se jednalo o literární projekt, kdy šest tvůrců mělo na jeden zátah (česky „non-stop“) po dobu 72 hodin psát (a napsat!) detektivní román, přičemž měli rámcově danou předlohu, jakési mantinely, v nichž se má příběh odehrávat a jinak už bylo jen a jen na nich a jejich fantazii, mentálním fortelu a troufám si říct i duchapřítomnosti, co s takto rozdanými kartami udělají.

http--d----l----l--img.pemic.cz--l--sortimg--l--016--l--8--l--2--l--0168234-23

Sex, drogy a keltský rock s prvky béčkového krimi
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

Peter May – Šachové figurky (Host, 2014)

Šachové figurky jsou příběhem Fina Macleoda, policisty ve výslužbě, který se vrací na rodný ostrov najít klid, jenž se mu ovšem i tam zoufale vyhýbá. Vše začne tím, když s kamarádem z mládí Piskořem najde dávno ztracené letadlo, ukrývající mrtvolu jiného starého přítele. Abychom pochopili, jaké vztahy jsou mezi těmito, ale i dalšími postavami v malém ostrovním městě, provede nás Peter May historií a nespoutaným životem jedné celtic rockové kapely a její cesty za slávou. Nejen to je však třeba projít a rozplést, aby dostal smysl kolotoč událostí, který byl roztočen, když se někdo ocitl v nesprávnou dobu na nesprávném místě. A nebojte se – i na ten sex a obchod s drogami dojde…

plakát (román na šest nádechů)

Šest šílenců zabije v centru Prahy ženskou. (Román na šest nádechů)
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

Říkají si „Šest nevinných“. Uveřejnili kdy, uveřejnili kde. Dokonce si k té příležitosti udělali webové stránky s časovým odpočtem. Pro ty, kdo se na to nemohou přijít podívat na vlastní oči, to budou přenášet online.

Je to ryze pánský kolektiv. Znáte to. Bušení pěstmi ve vypnutá prsa, testosteron navázán na každý atom kyslíku, vulgární mluva, díry v ponožkách a ega velká tak, že by se v nich dalo bydlet. Nic pro arogantní panenku, které z ruky vede šest provázku směřujících do šesti různých poklopců, která si tam napochoduje s pocitem, že největší koule v místnosti má právě ona. No schválně, jak to asi může dopadnout?

Hledani_ultra_web

Kdo uteče, vyhraje!
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

Neustále hledáme návod, jak být šťastní, zdraví a bohatí. V životech ostatních hledáme inspiraci pro svůj vlastní život, abychom byli lepší, aktivnější, úspěšnější… Pak si ovšem řekneme: „Kdybych měl/a tolik času/peněz/energie jako on/a, taky bych to dokázal/a!“ a veškerá inspirace mizí. Pak přijde krize středního věku a najednou máme pocit, že je na změnu pozdě. Krize ve vztazích, nadváha, zdravotní problémy nemusí být začátek konce, může to být i výzva!

Rich Roll měl 20 kg nadváhy, sedavý způsob života a čtyřicítku na krku. Před nadváhou a alkoholismem se rozhodl doslova utéct. Dva roky poté už patřil mezi nejlepší triatlonisty a vítězil v řadě extrémních vytrvalostních závodů.

Kufr_pani_Sinclearove

Příběhy na stránkách listopadových knižních novinek
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

Říká se, že vše souvisí se vším… V knižním světě to platí také. Pokud si totiž zvolíte jídlo jako životní styl a absolvujete školu běhání, je pravděpodobné, že se z vás stane pěkná roštěnka. A pak už si můžete sbalit kufr, jako měla paní Sinclairová, a odjet do Kingstonu. I takové příběhy jsou s knihami z naší nabídky možné.

http--d----l----l--img.pemic.cz--l--sortimg--l--016--l--0--l--9--l--0160969-23

Recenze knihy Případ Neruda
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

Jeden z nejznámějších Chilských spisovatelů Roberto Ampuero si své ovace získal sérií o chilském detektivovi s kubánskými kořeny Cayeto Brulé. Případ Neruda je již šestým dílem z této ságy a zároveň prvním, který byl v České republice nabídnut.

Rok 1973 v Chile. Pablo Neruda vyhledá Cayetana Brulé a nabídne mu honbu za tajemstvím, které může odkrýt jedině on. Nerudův konec se brzy naplní, tak Cayeto neváhá a vydá se vyhledat osobu, po které Neruda touží. Procestuje několik zemí, jako Kubu, Kolumbii, Mexico, ale zavítá i na východ do Berlína.

http--d----l----l--img.pemic.cz--l--sortimg--l--018--l--1--l--3--l--0181348-23

VODNÍ ANDĚLÉ aneb mnohem víc než „jen“ detektivní román
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

Čtenáři, kteří jsou již obeznámeni s tvorbou Monse Kallentofta, „středněgeneračního“ švédského spisovatele (nakladatelství HOST vydalo 5 jeho knih), určitě vědí, že se v jeho osobě setkávají s literárním profesionálem v tom nejlepším smyslu slova. Vodní andělé, v pořadí tedy již šestá Kallentoftova kniha vydaná brněnským nakladatelstvím, je sice především detektivním románem, ale takovéto stručné zaškatulkování by nebylo úplně přesné – autorův záběr je mnohem širší, resp. hlubší.

9788020435583_1 Bila_smrt

Záslužná vzpomínka na „zapomenutou“ válku a jejího nezapomenutelného hrdinu
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

 

Bílá smrt finského autora Petri Sarjanena je knihou, která je pozoruhodná hned z několika důvodů. Tím prvním a patrně hlavním je skutečnost, že tzv. Zimní válka, kterýžto termín se používá pro rusko-finské zhruba půlroční válečné střetnutí na přelomu let 1939/40 je událostí, která (co se politického, historického a vojenského aspektu týká) stále ještě čeká na „definitivní“ zhodnocení. Důvodů, proč je (nebo spíše byla) tato válka historiky opomíjena, je celá řada.

plavec

Recenze knihy Plavec – Joakim Zander
1 hvězda2 hvězdy3 hvězdy4 hvězdy5 hvězd
Loading...Loading...

Začátek osmdesátých let, Damašek. Bezejmenný americký špion opouští své dvouměsíční dítě a nechává ho nejistému osudu. Celý život ho pak tíží vina, míří kamkoliv, kde mu nebezpečí a stres umožní zapomenout – do Libanonu, Afghánistánu či do Iráku.

O třicet let později mladá švédská zaměstnankyně Evropského parlamentu Klara Walldéenová narazí se svým bývalým přítelem Mahmúdem Šammúšem na citlivé informace o mučení během amerických tajných operací. Stanou se cílem agentů CIA, kteří jsou pověřeni utajit to, co by se mohlo stát mezinárodním skandálem.
V Bruselu mezitím oportunistickému švédskému lobbistovi Georgi Lööwovi přidělí děsivého klienta a temný úkol…

Novinky e-mailem

Přejete-li si dostávat naše knižní novinky, stačí vyplnit Váš e-mail.

Nabídka pro knihovny

Získejte výraznou SLEVU na všechny tituly Mladé fronty.

VÍCE INFORMACÍ

Knižní klub

Tradiční program pro zástupce škol,s nabídkou knih zlevněných o 20 - 50 %

výhody klubu